Pencere Üretimi

Elli sene önce tarihteki ilk plastik pencere üretildi. Bu icadın keşfedilmesinden beri çok yol katedildi ve plastik kapı pencere sanayisinde büyük adımları atıldı.

Özellikle büyük yapılarıda PVC pencere kullanımı doğal kaynakların tüketimini büyük oranda azaltmıştır çünkü önceden plastik yerine ağaçlardan elde edilen ahşap hammaddesi kullanılıyordu.

Eğer PVC ve ahşap kıyaslanacak olursa, bariz bir şekilde ahşap pencere ve kapıların üretiminde çok daha fazla kaynak tüketimi ve maliyet ortaya çıktığı görülür, bunun yanısıra pvc pencerelerlin maliyetı az olmasına rağmen ufak çaplı yapılarda ve restorasyon çalışmaları yapılan eski binalarda kullanımı günümüzün trendi haline gelmiştir. PVC çok makul bir maliyeti olan ve kolayca temin edilebilen bir kaynaktır.

Pencere ve kapılar için birçok teknik şart vardır.Bunlar arasında kimyasal dayanıklılık, termal mühendislik yapıları, bakım kalitesi, hammadde temini ve geri dönüşüm kolaylığı, v.s vardır. İstatistiklere göre maliyet ve üretim kolaylığı bakımından en çok gelecek vaad eden pencere ve kapı türü PVC’dir.

Türkmen Pen olarak, kendi tesislerimizde PVC pencere üretimini gerçekleştirmekteyiz.